Zobacz

Zapraszamy do Siedliska

2011-12-21 21:14:14

Zapraszamy do spędzenia urlopu w Gospodarstwie Agroturystycznym Siedlisko!

więcej...

Roztocze

roztocze2.jpgRoztoczańskie pagóry, żywiczny zapach lasów, malownicze doliny rzek z kaskadami wodospadów. Nigdzie w Europie, poza tym zakątkiem, nie znajdziesz jodeł bardziej strzelistych - ich wspaniałe korony wybujały tu w górę na ponad 50 metrów; nie spotkacie potężniejszych przestojów buków ani piękniejszych borów sosnowych. Rzadko też zdołacie natrafić na takie bogactwo i rozmaitość roślinności. Przy tym wszystkim czeka Was tu dostojne cheap fake watches for sale piękno i zaskakująca różnorodność roztoczańskich krajobrazów, cisza i spokój, których tak łaknie człowiek we współczesnym świecie, żywicznie czyste powietrze, wartościowe zabytki i bogata w wydarzenia historia. (Włodzimierz Wójcikowski autora przewodnika "Roztocze" z 1986 r.)

Charakterystyczne jest występowanie długich i suchych dolin, rozdzielających wzgórza. Najpiękniejsze są plątaniny ciągnących się na kilka kilometrów i głębokich na 20 metrów wąwozów i ich bocznych odgałęzień. Pomiędzy Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem tworzą one potężny kompleks, zwany „Piekiełkiem”, chroniony w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym. Jest to doskonałe miejsce do wycieczek rowerowych.

W okolicy Chłopkowa przebiegaja liczne trasy piesze i rowerowe.

Oto wybrane:
Centralny Szlak Rowerowy Roztocza
(oznaczony na niebiesko)- odcinek Kraśnik - Zwierzyniec (100 km). Szlak prowadzi głównie lokalnymi szosami, jednak bardzo malowniczymi i o niewielkim natężeniu ruchu. Najciekawsze odcinki to Błażek - Batorz - Otrocz - Chrzanów, Goraj - Hosznia Ordynacka - Radecznica, oraz Dzielce - Szczebrzeszyn.

Najważniejszy szlak pieszy to szlak "centralny" (oznaczony na niebieskio). Zaczyna się on w Bełżcu, a przez Roztocze Zachodnie prowadzi on na odcinku Zwierzyniec PKP - Szastarka, 75 km. Po drodze wiele atrakcji, m.in. wędrujemy przez Wzgórza Szczebrzeszyńskie, za Kawęczynkiem przechodzimy na przez wąwozy "Piekiełka" (las "Cetnar", dalej mijamy grodzisko w Sąsiadce, klasztor bernardynów na Łysej Górze w Radecznicy (znane sanktuarium św. Antoniego), dalej Huta Turobińska i - już w okolicy Batorza - Sowia Góra - miejsce bitwy oddziału Marcina "Lelewela" Borelowskiego (jego grób znajduje się na cmentarzu w Batorzu).

Liczne atrakcje, wspaniała przyroda, nieskażona przemysłem zachęca do uk perfect replica iwc watches przyjazdu na Roztocze a Siedlisko repliche orologi di lusso w Chłopkowie będzie wspaniała bazą wypadową.